Zdravé nápoje na každý deň

Možno to bude znieť až neuveriteľne, ale každý z nás, kto by chcel predísť ochoreniam srdca by si mal denne dopriať niekoľko šálok kávy alebo čaju. O dôkaze, že pravidelné pitie čaju a kávy je zdravé len nedávno informovala BBC. S touto prevratnou myšlienkou prišli Holandskí vedci, ktorí sa danou problematikou zaoberali viac ako 13 rokov. Vedci na vzorke štyridsať tisíc ľudí overili a potvrdili, že každý z účastníkov testu, ktorý vypil viac ako 6 šálok týchto nápoj denne mal po výsledkoch až o tretinu nižšie riziko vzniku srdcových chorôb. Preto ak sa ráno zobúdzate s hrnčekom horúcej kávy či čaju v ruke nemusíte si robiť starosti, práve naopak, pravidelným pitím týchto nápojov posilňujete svoje srdce.

A aký čaj máte najradšej? Sypaný, či klasický vrecúškový? Ovocný, alebo radšej bylinkový? Každý čaj je nielen osviežujúci, ale aj veľmi zdravý, najmä bylinkové pôsobia  priaznivo na našej trávenie a na posilnenie imunity.

Uprednostníte šálku práve pomletej zrnkovej kávy, ktorú si pomeliete na mlynčeku na kávu, alebo radšej uprednostníte mletú kávu? Chuti a aróme práve pomletej kávy sa nič nevyrovná! Stačí ju raz vyskúšať a viac sa od nej neodtrhnete. Presso, zalievaná káva, kapučíno, či výborná káva lavazza, kto by tej aróme odolal....

Pri šálke kvalitnej kávy či čaju si môžete oddýchnuť a prečítať obľúbenú knihu. Množstvo knižných noviniek nájdete v internetovom kníhkupectve IKARUS.