Nesmrtelná legenda RAY BAN aviator

 

US aviatorJe to neskutočné, ale najviac známy model okuliarov na svete od nemenej známej značky

Ray Ban vznikol pôvodne ako zákazka armády USA! Bude teda asi naozaj pravda, že celý vývoj ľudstva vlastne poháňa armáda. Akurát som si nemyslela, že sa to týka aj módnych trendov.

Ray Ban aviator sa vyrába už skoro neuveriteľných 8 desaťročí a za svoj vznik vďačia zákazke amerického letectva z tridsiatych rokov minulého storočia. Zadaním bolo vyrobiť špeciálne slnečné okuliare, ktoré by minimalizovali oslnenie pilotov (anglicky aviator) slnkom. Vtedy zákazku úspešne splnila firma Bausch & Lomb, ktorá vyvinula ľahké okuliare s nezabudnuteľným tvarom a veľkými zelenými sklami. Dňa 7. mája v roku 1937 si ich nechala firma Bausch & Lomb patentovať a legenda mala vystavený svoj rodný list.

Počas druhej svetovej vojny boli tieto okuliare ešte čisto pánska záležitosť, ale po jej skončení sa uvolnili do predaja zásoby ktoré boli zhromažďované pre vojnové úsilie a legenda sa stala takmer okamžite unisex módnym hitom.

Bolo to pravdepodobne kvôli tomu, že počas vojny boli na hlavných stránkach novín a časopisov uverejňované fotky pilotov - hrdinov s okuliarmi na nose z ktorých sa aj vďaka filmovým týždenníkom stali filmové hviezdy.

Brad Pitt Wentworth Miller Tom Cruise

Značka Ray Ban ktorá patrila pôvodne firme Bausch&Lomb, patrí od roku 1999 talianskej firme Luxottica. Tá pokračuje vo výrobe tohto legendárneho modelu okuliarov ďalej a medzi jej verných zákazníkov patrí aj nekonečná plejáda celebrít oboch pohlaví, ktoré tieto okuliare s obľubou nosia.

Britney Spears Lindsay Lohan Beyonce Knowles

Ak sa rozhodujete pre slnečné okuliare, ktoré by vám nemali len chrániť zrak, ale mali by byť aj vkusným doplnkom, ktorý navyše nestratí o rok „šmrnc“ - bude pre vás určite model Ray Ban 3025 aviator dobrá voľba.